Drakadeemia kogus kokku 10 nippi, mis aitavad kirjutamisel igapäevaseks harjumuseks saada.
1. Leia endale mugav koht, kus kirjutada. Olgu see siis kodus, raamatukogus või kohvikus. Ebamugav tool või liigne müra ei peaks kirjutamist takistama.
2. Kirjutama asudes pane telefon hääletuks ja lülita internet välja. Need võivad valel hetkel tähelepanu nõuda.
3. Püüa iga päev midagi kirjutada. Üks võimalus selleks on päeviku pidamine. Kirjuta oma päevast, mõtetest või eelmise öö unenäost. See ei pea olema täiuslik, see peab lihtsalt kirja saama.
4. Sea endale kindel eesmärk. Kirjuta iga päev näiteks 600 sõna. Isegi kui need 600 sõna pole puhas kuld, on need olemas ning neid saab juba toimetada.
5. Püüa kirjutada pool tundi järjest ja panna kirja iga ettejuhtuv mõte. Hiljem saab teksti kärpida ja muuta.
6. Mõtle, mis kellaajal oled loominguliselt kõige produktiivsem. Millal on sul kõige rohkem energiat ja ideid? Planeeri kirjutamisaega vastavalt sellele.
7. Kirjuta iga päeva lõpus järgmisele päevale algus. Alusta uue lehekülje või peatükiga, et järgmisel päeval oleks kergem kirjutamisega uuesti ree peale saada.
8. Aruta teiste inimestega teemadel, millest kirjutad. Uus vaatenurk võib värskendavalt mõjuda või tupikust välja aidata.
9. Pea arvet. Tee kalendrisse ristike iga päeva kohta, mil oled midagi kirja saanud.
10. Kui mõne tekstiga ummikusse satud, kirjuta vahelduseks midagi muud. Võta impulsiks näiteks mõni foto või muusikapala.
Toredat kirjutamist!