Hea harjumus

Juhendaja: Siret Campbell

10 osalejat

2 nädalat

Veeb

Kas oled leidnud end mõtlemast, et kirjutamine on väga mõnus tegevus, aga sul ei ole selleks aega? Kas sa unistad kirjutamisest rohkem, kui sa tegelikult kirjutad? Just sellise olukorra lahenduseks ongi lühikursus „Hea harjumus“, mida juhendab Siret Campbell. Kursusel saad sa kümnel päeval teha ühe lühema kirjutamisülesande ja siis selle oma grupikaaslastele tagasisidestamiseks Drakadeemia siseveebi üles laadida.

Kursusel on kaks olulist eesmärki, mis on justkui mündi kaks poolt. Ühest küljest on eesmärk tekitada osalejates harjumus iga päev kirjutada, panna neid mõistma, et neil on see aeg ja neil on need mõtted, mida kirja panna.

Teine oluline eesmärk on tekstide analüüs. Iga kirjutamisprotsessi loomulik osa on teksti analüüs. Kursusel aga on osalejatel see luksus, et nad saavad oma kursusekaaslaste tagasisidet. Teiste kirjutajate tekstide analüüs parandab oluliselt ka sinu enda kirjutatu analüüsioskust. Kaaslaste tekstidele tuleb anda konstruktiivset tagasisidet ja konstruktiivse tagasiside põhimõtted ja mängureeglid pannakse räägitakse enne esimest kirjutamise paika.

See kursus on sulle, kui sa naudid kirjutamist ja tahaksid kirjutada regulaarsemalt. Registreerumisel pole oluline, mis on sinu amet või varasemad kogemused kirjutamisega. Kui sa kirjutad vahel enda jaoks – on see kursus sulle. Kui sa töötad igapäevaselt tekstidega, aga tahaksid välist impulssi ja teiste tagasisidet täiesti mitteformaalses õhustikus – siis on see kursus sulle. Kui sulle pakub põnevust mõte tekitada endale kirjutamisest hea harjumus – siis on see kursus igatahes sulle.

Kursuse teemad

  • Regulaarse kirjutamisharjumuse tekitamine
  • Uute vaatenurkade ja lähenemiste leidmine
  • Tagasiside mõtestamine (Kuidas anda tagasisidet? Kuidas teiste tagasisidet minu tööle vastu võtta?)

Mida sa õpid?

  • Sul on kogemus, mis tunne on leida kirjutamiseks aega iga päev
  • Mõistad, mis sinu igapäevarutiinis takistab sul regulaarselt kirjutada (ja kas midagi sellist üldse on)
  • Oled näinud, kui erinevalt on võimalik lahendada ühest impulsist lähtuvat kirjutamisülesannet
  • Oskad anda konstruktiivset tagasisidet

Kursuse graafik

Kursus toimub 04. – 21.12.2020.
4. detsembril toimub tunnine videokõne, mille käigus saame tuttavaks teineteisega ja räägime läbi olulised praktilised teemad.
7. – 18. detsembril saad sa igal tööpäeva varahommikul e-postiga kirja, kus on ülesanne, mida sa sel päeval tegema pead. Ülesande tegemiseks valid ise endale sobiva aja, peaksid arvestama selle tegemiseks umbes pool tundi. Õhtul, kokkulepitud kellajal, tuleb oma tekst laadida üles kursusekaaslastele tagasisidestamiseks. Samas näed ka kõigi teiste tekste ja saad oma arvamust avaldada.
21. detsembril toimub videokõne, mille käigus võtame kursuse kokku ja anname veel tagasisidet.

Pärast kursust

Pärast kursuse lõpetamist on sul võimalik kandideerida ka teistele Drakadeemia kursustele. Kes soovib võtta endale ka kursuse “Näidendi kirjutamise ABC”, siis neile on selle kursuse läbimine soovituslik, kuid mitte kohustus.

Lihtsalt kirjuta iga päev. Loe palju. Ja siis vaata, mis juhtub.
Paljudel mu sõpradel, kes sellise dieedi järgi elavad, on suurepärane karjäär.
(Ray Bradbury)

Kandideerimise tähtaeg

2. detsember 2020

Täishind

Soodushind*

180 €

4. detsember 2020

VÕI
Kursusel puudub võimalus tasuda mitmes osas

155 €

4. detsember 2020

VÕI
Kursusel puudub võimalus tasuda mitmes osas

Kui teil on probleeme registreerumisvormiga, kirjutage aadressile it@drakadeemia.ee.

Kursusele võetakse osalejad vastu registreerumise järjekorras ja koha kursusel tagab arve õigeaegne tasumine. Kui kursus peaks kiiresti täituma, võetakse grupist välja jäänud osalejatega ühendust, et nad soovi korral ootenimekirja lisada järgmise toimumiskorra tarvis.

Kursusele registreerudes tuleb täita vorm. Registreerimiskinnituse saadame e-postiga.

*Soodushind kehtib tudengitele, õpilastele ja Eesti Töötukassas registreeritud töötutele.

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika
Sisene eDrakadeemiasse

Kandideerimine kursusele "Hea harjumus"

Kandideerimine kursusele on lõppenud

Vajutades nuppu “SAADA” nõustute Drakadeemia andmete töötlemise põhimõtetega. Tutvu lähemalt Drakadeemia Andmekaitse tingimustega.