Hea harjumus

Juhendaja: Siret Campbell

10 osalejat

2 nädalat

Veeb

Kas oled leidnud end mõtlemast, et kirjutamine on väga mõnus tegevus, aga sul ei ole selleks aega? Kas sa unistad kirjutamisest rohkem, kui sa tegelikult kirjutad? Just sellise olukorra lahenduseks ongi lühikursus „Hea harjumus“, mida juhendab Siret Campbell. Kursusel saad sa kümnel päeval teha ühe lühema kirjutamisülesande ja siis selle oma grupikaaslastele tagasisidestamiseks Drakadeemia siseveebi üles laadida.

Kursusel on kaks olulist eesmärki, mis on justkui mündi kaks poolt. Ühest küljest on eesmärk tekitada osalejates harjumus iga päev kirjutada, panna neid mõistma, et neil on see aeg ja neil on need mõtted, mida kirja panna.

Teine oluline eesmärk on tekstide analüüs. Iga kirjutamisprotsessi loomulik osa on teksti analüüs. Kursusel aga on osalejatel see luksus, et nad saavad oma kursusekaaslaste tagasisidet. Teiste kirjutajate tekstide analüüs parandab oluliselt ka sinu enda kirjutatu analüüsioskust. Kaaslaste tekstidele tuleb anda konstruktiivset tagasisidet ja konstruktiivse tagasiside põhimõtted ja mängureeglid pannakse räägitakse enne esimest kirjutamise paika.

See kursus on sulle, kui sa naudid kirjutamist ja tahaksid kirjutada regulaarsemalt. Registreerumisel pole oluline, mis on sinu amet või varasemad kogemused kirjutamisega. Kui sa kirjutad vahel enda jaoks – on see kursus sulle. Kui sa töötad igapäevaselt tekstidega, aga tahaksid välist impulssi ja teiste tagasisidet täiesti mitteformaalses õhustikus – siis on see kursus sulle. Kui sulle pakub põnevust mõte tekitada endale kirjutamisest hea harjumus – siis on see kursus igatahes sulle.

Kursuse teemad

  • Regulaarse kirjutamisharjumuse tekitamine
  • Uute vaatenurkade ja lähenemiste leidmine
  • Tagasiside mõtestamine (Kuidas anda tagasisidet? Kuidas teiste tagasisidet minu tööle vastu võtta?)

Mida sa õpid?

  • Sul on kogemus, mis tunne on leida kirjutamiseks aega iga päev
  • Mõistad, mis sinu igapäevarutiinis takistab sul regulaarselt kirjutada (ja kas midagi sellist üldse on)
  • Oled näinud, kui erinevalt on võimalik lahendada ühest impulsist lähtuvat kirjutamisülesannet
  • Oskad anda konstruktiivset tagasisidet

Kursuse graafik

Kursus toimub 07.12 – 18.12. Kahe nädala jooksul saad sa igal tööpäeva varahommikul e-postiga kirja, kus on ülesanne, mida sa sel päeval tegema pead. Ülesande tegemiseks valid ise endale sobiva aja, peaksid arvestama selle tegemiseks umbes pool tundi. Õhtul, kokkulepitud kellajal, tuleb oma tekst laadida üles kursusekaaslastele tagasisidestamiseks. Samas näed ka kõigi teiste tekste ja saad oma arvamust avaldada.

Pärast kursust

Pärast kursuse lõpetamist on sul võimalik kandideerida ka teistele Drakadeemia kursustele. Kes soovib võtta endale ka kursuse “Näidendi kirjutamise ABC”, siis neile on selle kursuse läbimine soovituslik, kuid mitte kohustus.

See on sinu otsustada. Võta impulss vastu ja vaata, millise sisu ja vormiga tekst selle tulemusel sünnib.
Paraku mitte. Tagasisidet antakse ainult kirjutamisülesande raames sündinud tekstidele.
Sellest ei ole midagi. Aga siiski tuleks leida aeg anda tagasisidet teiste tekstidele. Kindlasti ei pea tagasisidet andma kõigile oma grupikaaslastele, aga õhtused analüüsid on oluline osa kursusest.
Vahel on kirjutades vaja aju tööle panna, vahel aga lihtsalt lasta näppudel klaviatuuril tantsida. Vahel tulevad tekstid kergelt, vahel tuleb pingutada. Aga kui oled pingutanud ja ikka teksti ei tule või mingil põhjusel üldse jagada ei julge, siis ei ole kohtustust. Aga nagu eelmise küsimuse vastuses selgitatud, siis teistele tuleks sellegipoolest konstruktiivset tagasisidet anda.
Ainult kursusekaaslastele ja juhendajale.

Kursus aitas märgata päevades hetki, mida saan kasutada kirjutamiseks. See distsiplineeris, olemata sealjuures tüütu kohustus. Harjutused avardasid loomingulisust ning rikastav oli lugeda teiste osalejate lahendusi. Väga sooja tunde tekitas teiste tagasiside lugemine. Üldiselt võin öelda, et avastasin nende päevadega endas mitmekülgsema kirjutaja, kui end olevat arvasin.
(Kaili)

 

Mul on nüüd kümme uut teksti ja veel mitu ideed, mis jäid kirja panemata, aga elavad mu peas edasi ja leiavad ehk tulevikus oma koha. Meil on väga huvitava mõttemaailmaga inimesed grupis, on põnev lugeda, mismoodi teised samu ülesandeid lahendavad.
(Ege)

Lihtsalt kirjuta iga päev. Loe palju. Ja siis vaata, mis juhtub.
Paljudel mu sõpradel, kes sellise dieedi järgi elavad, on suurepärane karjäär.
(Ray Bradbury)

Kandideerimise tähtaeg

30. november 2020

65 €

1. detsember 2020

Kursusel puudub võimalus tasuda mitmes osas

Kursusele võetakse osalejad vastu registreerumise järjekorras ja koha kursusel tagab arve õigeaegne tasumine. Kui kursus peaks kiiresti täituma, võetakse grupist välja jäänud osalejatega ühendust, et nad soovi korral ootenimekirja lisada järgmise toimumiskorra tarvis.

Kursusele registreerudes tuleb täita vorm. Registreerimiskinnituse saadame e-postiga.

Sisene eDrakadeemiasse

Kandideerimine kursusele "Hea harjumus"

Vajutades nuppu “SAADA” nõustute Drakadeemia andmete töötlemise põhimõtetega. Tutvu lähemalt Drakadeemia Andmekaitse tingimustega.