Täispika mängufilmi stsenaariumi arendamine

Juhendaja: Leana Jalukse

10 osalejat

4 kuud

Auditoorne

Drakadeemia pakub Eestis ainulaadset võimalust arendada oma mängufilmi-idee stsenaariumi esimese versioonini – eesti keeles ja professionaalse stsenaristi juhendamisel. Kursus on mõeldud neile, kel on varasem loovkirjutamise või filmialane kogemus, ning algab eesmärkide püstitamise ja realistlike tulevikuplaanide tegemisega. Samm-sammult arendadakse esialgne idee välja stsenaariumi esimeseks versiooniks.

Kursust juhendab kogenud stsenarist, toimetaja ja filmitööstuse ekspert Leana Jalukse.

Kursuse teemad

Kursuse teoreetilise osa maht sõltub osalejate varasemast kogemusest. Käsitletakse mängufilmi stsenaariumi keskset ideed ja lühivorme, karakteri, struktuuri ja süžee loomist, stsenaariumi toimetamist ja esitlemist, rahastamist ja autoriõiguse baasteadmisi. Praktiline osa koosneb kirjalikust kodusest tööst, mis tuleb enne iga kohtumist saata kogu grupile, ning kõigi osalejate projektide ühisest analüüsist ja arendamisest.

Mida sa õpid?

Tervikliku täispika mängufilmi stsenaariumi tekst. Stsenaariumi arendamine toimub rohkete tööriistade ja taktikate abil kindlustamaks, et kõik osalejad stsenaariumi valmimiseni jõuavad.

Kursuse graafik

R 13.11 kl 18 – 21: Lähtepunktid (ideede genereerimine, teema, sõnum, karakterid, maailm)
R 27.11 kl 18 – 21: Karakter
R 11.12 kl 18 – 21: Struktuur
P 03.01.21 kl 12 – 16: Süžee
P 31.01 kl 12 – 16: Stsenaarne plaan
P 21.02 kl 12 – 16: Stsenaariumi formaat ja stiil
P 07.03 kl 12 – 16: Osalejate stsenaariumite tagasiside

Tunnid toimuvad Drakadeemias aadressil Vene tn 6, Tallinn.

Pärast kursust

(selle välja jätame tühjaks)

Aega tuleb varuda nii enda tööga tegelemiseks kui teiste tööde lugemiseks, kuna vastastikune tagasiside andmine on väga tähtis osa kursusest. Stsenaariumi ettevalmistustöö – karakterite arendus, struktuur jm ei tohiks võtta üle tunni-paari, kuid süžee ja stsenaarse plaani loomiseks tuleb varuda juba paar päeva ning stsenaariumi versiooni kirjutamiseks kindlasti vähemalt nädal.
Kohtumistele tasuks kaasa võtta kirjutusvahend ja kaustik või sülearvuti – kuigi kohtumise ajal on tungivalt soovitav Wi-Fi välja lülitada. Ettevalmistustöö saab mugavalt teha Microsoft Word’is vm tekstitöötlusprogrammis, kuid stsenaariumi kirjutamiseks tuleks hankida sobiv tarkvara – sellest lähemalt esimesel kohtumisel.
Tagasisidet ei pea kartma. Tagasiside andmise eesmärgiks ei ole kunagi öelda kellelegi, mida ta tegema peab. Igasugune arendustöö, uute tööriistade ja taktikate õppimine raputab loomingulisuse alati lahti ning isegi, kui teiste tähelepanekuid mitte arvesse võtta, pakatab pea alati pärast selliseid workshop’e ideedest. Tagasiside andmise reegel number 1 on see, et alustada tuleb positiivsest – kohe töö nõrkadele külgedele viitamine võib autori motivatsiooni täielikult hävitada. Film on koostöös sündiv teos ning stsenarist peab alati koostööks valmis olema ja oskama tagasisidet – isegi sellist, millega ta ei nõustu ega hiljem kasuta – professionaalselt vastu võtta.
Mängufilmi stsenaariumi rahastamisprotsessist, töötubadest, stsenaariumivõistlustest, filmiturgudest ja produtsentidele lähenemisest räägitakse lähemalt juba kursusel.

Tegemist on sellises formaadis pilootkursusega. Tagasiside hetkel puudub.

Kirjutamine on maraton, mitte sprint.
(Robert McKee)

Kandideerimise tähtaeg

3. november 2020

Täishind

Soodushind*

330 €

12. november 2020

VÕI

2x 180 €

12. november 2020

15. jaanuar 2021

12. november 2020

VÕI

12. november 2020

15. jaanuar 2021

Kursusele registreerimiseks tuleb täita küsimustik ja teha loovülesanded. Kui teil tekib tehnilisi tõrkeid kandideerimisvormi või ülesannete üles laadimisega, kirjutage palun aadressile it@drakadeemia.ee.

Kandideerijad saavad kinnituse ankeedi ja loovtöö laekumise kohta. Kõigi sooviavaldajatega võetakse ühendust hiljemalt 7. novembril ja teavitatakse neid kursusele vastu võtmise või mitte vastu võtmise kohta.

*Soodushind kehtib tudengitele, õpilastele ja Eesti Töötukassas registreeritud töötutele.

Sisene eDrakadeemiasse

Kandideerimine kursusele "Täispika mängufilmi stsenaariumi arendamine"

Kandideerimine kursusele on lõppenud

Vajutades nuppu “SAADA” nõustute Drakadeemia andmete töötlemise põhimõtetega. Tutvu lähemalt Drakadeemia Andmekaitse tingimustega.