Täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamine

14 osalejat

6 kuud

Auditoorne

Kursuse käigus kirjutab iga osaleja oma idee põhjal täispika mängufilmi stsenaariumi esimese mustandi. Kursuse esimeses pooles on rõhk teoorial, mis annab kirjutajatele töövahendid ja inspiratsiooni oma loo arendamiseks, kursuse teises pooles on rõhk loovtööde arendamisel ja teooriat käsitletakse vastavalt vajadusele. Kursust juhendab Margit Keerdo-Dawson.

Idee arendamine stsenaariumiks toimub sammhaaval: alustame lühematest vormidest, millele üha detaile lisades saame valmis stsenaariumi (pikkusega 80-100 lk standartses vormistuses). Loo kujunemise käigus saab iga kirjutaja tagasisidet nii juhendajalt kui kursusekaaslastelt.

Eesmärk on kursuse lõpuks valmis kirjutada stsenaarium. Kursuse lõpus tõendi saamiseks peaks valmima minimaalselt stsenaariumi plaan (kavand stseen-stseenilt), millest on vähemalt 40 lehekülge stsenaariumiks lahti kirjutatud.

Lisaks auditoorsetele tundidele toimub terve kursuse jooksul iseseisev kirjutamine ja kursusekaaslaste tekstide lugemine.

Keda ootame kursusele: neid kellel on varasem kirjutamiskogemus proosa või näitekirjanduse vallast või kellel on olnud kokkupuude filmitegemise või filmistsenaariumi kirjutamisega. Eeliseks (kuid mitte kohustuslik) on varasem filmialane haridus.

Kursuse teemad

  • Filmi ja stsenaariumi analüüs
  • Dramaturgilised võtted (süzee, karakter, pinge, dialoog)
  • Konflikti- ja suhtepsühholoogia
  • Loo mõju vaatajale

Mida sa õpid?

  • Realistlike tegelaste ja sündmuste kujutamine filmis
  • sidusa ja põimitud süzee kirjutamine
  • Loo samm-sammuline arendamine täispika mängufilmi stsenaariumiks

Kursuse graafik

07.12 kl 11 – 16
14.12 kl 11 – 16
04.01.20 kl 11 – 16
08.02 kl 11 – 16
14.03 kl 11 – 16
11.04 kl 11 – 16
30.05 kl 11 – 16

Tunnid toimuvad Drakadeemias aadressil Vene tn 6, Tallinn.

Pärast kursust

(siia ei tule midagi)

Julgustan huvilisi usaldama oma stsenaristi tee algust juhendaja Margit Keerdo-Dawsoni kätte, sest ta tõesti tunneb asja ja jaksab pühenduda igale küsimusele. Õppemetoodika ja hästi ajastatud vaheetappide tähtajad toetavad eesmärgini jõudmist.
(Anu)

Kandideerimise tähtaeg

25. november 2019

330 €

6. detsember 2019

2x 180 €

6. detsember 2019

1. veebruar 2020

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet ja teha loovtöö.

Sisene eDrakadeemiasse

Kandideerimine kursusele "Täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamine"

Registreerimine on lõppenud!

Vajutades nuppu “SAADA” nõustute Drakadeemia andmete töötlemise põhimõtetega. Tutvu lähemalt Drakadeemia Andmekaitse tingimustega.