Etenduse analüüs

Etenduse analüüs on distsipliin, kus keskendutakse ühe lavastuse võimalikult mitmekülgsele tõlgendamisele. Etenduse analüüs seostub nii teatriajaloo kui ka teatrikriitikaga, nii publiku- kui ka retseptsiooniuuringutega, samuti tekstianalüüsi võimalustega. Etenduse analüüsi kursusel tegeleme ühe aktuaalse teatrilavastuse tervikliku uurimisega. Selleks kasutame mitmeid erinevaid uurimismeetodeid ja lähenemisnurki.

Kursus pakub intrigeerivat võimalust kaevuda sügavale ühe lavastuse maailma, kust aga hakkab paistma laiem vaade teatrikunsti analüüsimise rikkalikele võimalustele.

Kursusele on oodatud teatrihuvilised, kes soovivad teatrit ja selle vaatamist sügavamalt mõtestada ning seda ka kirjasõnas jäädvustada. Kursus on mõeldud neile, keda huvitab süvitsi minek ning soov saada teadlikumaks teatrivaatajaks.

Kursusel analüüsitakse Klaus Manni romaanil põhinevat Draamateatri lavastust “Mefisto” (lavastaja ja dramatiseerija: Kertu Moppel).

Juhendaja Madli Pesti kohta saad rohkem teada siit.

(Foto: Steve Wagner)

Madli Pesti

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika