Loovkirjutamine Jim Ashileviga

Kirjaoskus on elementaarne, aga loovkirjutamine on erioskus. Mis paneb teksti tööle? Lihtsaid vastuseid siin pole, küll aga palju huvitavaid näiteid maailmakirjandusest, mis inspireerivad edasi küsima. Ja lõpuks loodetavasti kirjutama. Mitte kellegi teise moodi, vaid enda moodi, oma häälega. Sest kui sina oma lugu ei räägi, siis kes seda teeb?

Jim Ashilevi on Tallinnas sündinud kirjanik, kes seisab ühe jalaga kirjandusmaailmas, teisega teatris. Teadlikult alustas ta kirjutamisega 12-aastaselt, kui hakkas joonistama koomikseid tulnukatest, vampiiridest ja zombidest. Jim on avaldanud kuus raamatut, mille seas on kaks romaani ja kaks näidendit. Neis kõigis on kahetsusväärselt vähe tulnukaid, vampiire ja zombisid.

Drakadeemia sõber on Jim olnud juba pikka aega. Nüüd aga annab ta lõpuks Drakadeemias ka kursuse! Kuue loeng-seminari raames tutvustab Jim kirjanikuks olemise köögipoolt, julgustab osalejaid oma kirjanduslikku häält leidma ning avab tagasiside saamise ja kirjastamise tagamaid. Ühiselt analüüsitakse tekstinäiteid ja tehakse lühikesi kirjutamisharjutusi. Kursusele on oodatud nii suurte kui väikeste kogemustega kirjutamishuvilised; luuletajatest blogijateni, reklaamikirjutajatest stsenaristideni.

Jim Ashilevi

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika