Täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamine

Kursuse käigus kirjutab iga osaleja oma idee põhjal täispika mängufilmi stsenaariumi esimese mustandi. Kursuse esimeses pooles on rõhk teoorial, mis annab kirjutajatele töövahendid ja inspiratsiooni oma loo arendamiseks, kursuse teises pooles on rõhk loovtööde arendamisel ja teooriat käsitletakse vastavalt vajadusele. Kursust juhendab Margit Keerdo-Dawson.

Idee arendamine stsenaariumiks toimub sammhaaval: alustame lühematest vormidest, millele üha detaile lisades saame valmis stsenaariumi (pikkusega 80-100 lk standartses vormistuses). Loo kujunemise käigus saab iga kirjutaja tagasisidet nii juhendajalt kui kursusekaaslastelt.

Eesmärk on kursuse lõpuks valmis kirjutada stsenaarium. Kursuse lõpus tõendi saamiseks peaks valmima minimaalselt stsenaariumi plaan (kavand stseen-stseenilt), millest on vähemalt 40 lehekülge stsenaariumiks lahti kirjutatud.

Lisaks auditoorsetele tundidele toimub terve kursuse jooksul iseseisev kirjutamine ja kursusekaaslaste tekstide lugemine.

Keda ootame kursusele: neid kellel on varasem kirjutamiskogemus proosa või näitekirjanduse vallast või kellel on olnud kokkupuude filmitegemise või filmistsenaariumi kirjutamisega. Eeliseks (kuid mitte kohustuslik) on varasem filmialane haridus.

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika