Teatrikriitika kirjutamine

Teatrikriitika kirjutamise kursus pakub põnevat võimalust teatrit sügavamalt mõista. Vaadata teatrit teatrikriitiku pilguga tähendab saada igast teatrietendusest sügavamaid, põnevamaid, kirevamaid elamusi.

Kursust viib läbi õppejõud ja teatrikriitik, 2019. aastal Eesti Teatriliidult Reet Neimari nimelise kriitikapreemia pälvinud Madli Pesti. Tartu ülikooli teatriteaduse eriala lõpetanud Pesti on kümmekond aastat õpetanud ülikoolides teatriuurimise meetodeid, teatriajalugu  ja -kriitikat ning kaasaegset teatrit. Teatrikriitiku kogemust on tal ligi paarkümmend aastat. Pestil on ka paljude aastate teatriauhindade žüriitöö kogemus ning umbes viisteist aastat külastab ta regulaarselt teatreid ja festivale välisriikides. Praegu töötab ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias õppejõu ning loomeuurimusliku doktoriõppe koordinaatorina.

Keda ootame kursusele: teatrikriitika kirjutamise kursusele on oodatud teatrihuvilised, kes soovivad teatrit ja selle vaatamist sügavamalt mõtestada ning seda kirjasõnas jäädvustada. Kursus on mõeldud nii neile, kes soovivad lihvida oma teatrikriitiku oskusi kui ka neile, kelle eesmärgiks ei ole saada teatrikriitikuks, vaid kes soovivad saada teadlikumaks teatrivaatajaks.

Madli Pesti

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika