Heneliis Notton

Õpin Tartu Ülikoolis kirjandust ja kultuuriteadusi. Gümnaasiumi ajal peatoimetasin Tallinna 21. Kooli ajalehte ning abituriendina õpetasin kümnendale klassile kirjutamist. Assisteerisin pea kolm aastat kunstnik Flo Kasearu, mistõttu on ka kunstimaailm mulle tuttav. Eelmisel aastal osalesin Draama- ja Noorsooteatri kriitikalaboris “Üle rambi” ning hakkasin vabatahtlikuks Kanuti Gildi SAALis. Praegu toimetangi peamiselt teatritegemisi.

Teooriateadmiste omandamise kõrval on mulle oluline ise katsetada ning just seeläbi õppida. Drakadeemia õppevorm oma planeerituses, samas katsetamisvabaduses ning tagasiside saamises sobib mulle suurepäraselt. Kuna sel aastal, kui gümnaasiumi lõpetasin, ei võetud Eestis uusi lavastajaid ega dramaturge vastu, on Drakadeemial minu elus (ja ka teatrihariduses) väga suur roll. Olen seni Drakadeemias kahel kursusel osalenud: Jim Ashilevi loovkirjutamise ning Madli Pesti teatrikriitika kirjutamise kursusel.

Esimese kursuse tutvustusringi päris viimases otsas istudes tundus, et kõik kursuslased on ülikoolis doktorikraadi teinud või vähemalt kaks raamatut kirjutanud. Oli natuke hirmus tunnistada, et käin gümnaasiumis ning raamatute asemel kirjutan kirjandeid ja kontrolltöid. Hirm lahtus aga üsna kiiresti. Suurim üllatus Drakadeemias ongi olnud see, et igal kursusel on tohutult erineva tausta, vanuse ja kirjutamiskogemusega inimesed, kuid see ei ole ühelgi viisil takistusena ilmnenud – vastupidi. See on hea alus huvitavate arutelude tekkeks.

Praegu kirjutan teatri teemadel ning valmistan ette peatselt avalikustatavat Drakadeemia blogi. Õpin hetkel veel Näidendi kirjutamise ABC kursusel. Tulevikus tahaksin lisaks näidendi kirjutamisele ka näidendite tõlkimist õppida. Kui sellest veel õpihimu alles jääb, tahaksin lavastamist ja dramatiseerimist õppida.

Sisene eDrakadeemiasse