Maarin Ektermann

Maarin Ektermann / Mürk (1983) on kunstitöötaja, kes tegeleb kaasaegse kunsti korraldamise ja vahendamisega erinevates vormides. Tema viimased suuremad projektid on koos Mary-Ann Talvistuga väikemuuseumeid ja kunstnike dialoogi asetav „Kunstnikud kogudes” (2017 – ), koos Henri Hütiga kultuurielu rituaale ümber mõtestav RESKRIPT Kanuti Gildi SAALi egiidi alt (2019 – ) ning alates 2020 sügisest uue alternatiivharidus-platvormi proloogkool eestvedamine.

Igapäevaselt töötab ta Eesti Kunstiakadeemias Üldteooriaainete keskuse juhataja ja lektorina ning juhib Klassikaraadios kord kuus eetris olevat saadet Kunstiministeerium (koos Indrek Grigoriga). Lisaks on ta kirjutanud üle kümne aasta kunstikriitikat erinevatesse väljaannetesse, viinud läbi selleteemalisi arutelusid ning õpetab ka EKAs ainet nimega “Kriitikaseminar”.

(Foto: Renee Altrov)

Juhendaja kursused

Tulekul
Maarin Ektermann

Kaasaegne kunst lähivaates – teosed ja tekstid

Kunst, mis sünnib meie kaasajal, mis on dialoogis meid ümbritsevate teemade ja nähtustega, võimaldab oma paljutistes ilmnemisvormides ammutada lugematuid kogemusi, leida hoopis teine vaade tuttavale tundele, käsitleda kriitiliselt ühiskondlike probleeme.

Ava kursus »
Sisene eDrakadeemiasse