Siret Campbell

Siret Campbell on Drakadeemia asutaja ja juhataja.

Sireti haridus- ja töökäik on olnud rahvusvaheline. Ta õppis kirjandust ja filosoofiat Bard College Berlin ülikoolis (2002 – 2004). Seejärel suundus ta õppima lavastamist ja dramaturgiat Londoni teatriakadeemiasse The Royal Central School of Speech and Drama (2005 – 2008). Magistrikraadi erialal „Teatrikunst ja –pedagoogika“ omandas Siret Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis (2018). Professionaalselt on ta osalenud mitmetes teatrialastes koostöödes Suurbritannias, Saksamaal, Hollandis, Poolas ja Eestis.

Oma tööd Drakadeemia ja kirjutamise õpetamisega kirjeldab ta järgmiselt: „Minu kireks on tuua kokku kirjutavate inimeste kogukond. Eestis on palju selliseid inimesi, kes väljendavad end just läbi tekstide, aga kuna nende põhitöö on seotud millegi muuga, ei kuulu nad oma kirjanduslike huvidega justkui kuhugi. Drakadeemia näol on nad leidnud endale mõttekaaslasi, kellelt saada julgustust ja inspiratsiooni. Minu jaoks on nauding mõelda välja erinevaid kirjutamiskursusi. See on tõeline looming! Kuidas leida moodused selleks, et autorid jõuaksid suurepäraste mõtete ja edasi nende teostuseni? Kuidas aidata kaasa sellele, et olemasolevad ideed jõuaksid järgmistele tasanditele ja õitseksid julgemalt?“

Siret on õpetanud kursusi ja andnud loenguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis, Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.
Alates 2019. aastast on Siret Eesti Lavastajate ja Dramaturgide liidu juhatuse liige.

Sireti viimased loomingulised tööd:
„Piruka magus põhi“, dramatiseerija (autor: Alan Bradley, tõlkija: Bibi Raid). Esietendus Ugala Teatri suures saalis 03.03.2020.
„Beatrice“, näidendi autor. Esietendus teater Vanemuise suures majas 21.10.2017. Näidend pälvis Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2017. aasta preemia parima näidendi kategoorias ja oli nomineeritud Eesti Teatriliidu omadramaturgia aastaauhinnale 2018. aastal. Näidend on tõlgitud ka inglise, ungari ja poola keelde. Praegu on Siretil käsil näidendi põhjal filmistsenaariumi kirjutamine (protuktsioonifirma: Stellar Film).
„Karlsson katuselt“, libreto dramaturg (libreto autor: Wimberg). Esietendus 06.11.2015 Rahvusooperis Estonia.
„Klaasist loomaaed“, lavastusdramaturg. Esietendus 28.10.2015 VAT Teatris.

Sisene eDrakadeemiasse