Siret Campbell

Siret Campbell on Drakadeemia asutaja ja juhataja.

Sireti haridus- ja töökäik on olnud rahvusvaheline. Ta õppis kirjandust ja filosoofiat Bard College Berlin ülikoolis (2002 – 2004). Seejärel suundus ta õppima lavastamist ja dramaturgiat Londoni teatriakadeemiasse The Royal Central School of Speech and Drama (2005 – 2008). Magistrikraadi erialal „Teatrikunst ja –pedagoogika“ omandas Siret Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis (2018). Professionaalselt on ta osalenud mitmetes teatrialastes koostöödes Suurbritannias, Saksamaal, Hollandis, Poolas ja Eestis.

Oma tööd Drakadeemia ja kirjutamise õpetamisega kirjeldab ta järgmiselt: „Minu kireks on tuua kokku kirjutavate inimeste kogukond. Eestis on palju selliseid inimesi, kes väljendavad end just läbi tekstide, aga kuna nende põhitöö on seotud millegi muuga, ei kuulu nad oma kirjanduslike huvidega justkui kuhugi. Drakadeemia näol on nad leidnud endale mõttekaaslasi, kellelt saada julgustust ja inspiratsiooni. Minu jaoks on nauding mõelda välja erinevaid kirjutamiskursusi. See on tõeline looming! Kuidas leida moodused selleks, et autorid jõuaksid suurepäraste mõtete ja edasi nende teostuseni? Kuidas aidata kaasa sellele, et olemasolevad ideed jõuaksid järgmistele tasanditele ja õitseksid julgemalt?“

Siret on õpetanud kursusi ja andnud loenguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis, Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.
Alates 2019. aastast on Siret Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu juhatuse liige ja alates 2021. aastast liidu aseesimees.

Sireti viimased loomingulised tööd:

“Kalevipoja vägiteod”, lavastusdramaturg (autorid ja lavastajad: Toomas Tross ja Haide Männamäe). Esietendus Kalevipoja õuel, Kääpal 25.06.2021.

„Piruka magus põhi“, dramatiseerija (autor: Alan Bradley, tõlkija: Bibi Raid). Esietendus Ugala Teatri suures saalis 03.03.2020.

„Beatrice“, näidendi autor. Esietendus teater Vanemuise suures majas 21.10.2017 (lavastaja Ain Mäeots).

  • Näidend pälvis Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2017. aasta preemia parima näidendi kategoorias ja oli nomineeritud Eesti Teatriliidu omadramaturgia aastaauhinnale 2018. aastal.
  • Näidend on tõlgitud ka inglise, ungari ja poola keelde.
  • Praegu on Siretil käsil näidendi põhjal filmistsenaariumi kirjutamine (produktsioonifirma: Stellar Film).

 

„Karlsson katuselt“, libreto dramaturg (libreto autor: Wimberg, lavastaja: Ain Mäeots). Esietendus 06.11.2015 Rahvusooperis Estonia.

„Klaasist loomaaed“, lavastusdramaturg (autor: Tennessee Williams, lavastaja: Katariina Unt). Esietendus 28.10.2015 VAT Teatris.

Juhendaja kursused

Lõppenud
Siret Campbell

Näidendi kirjutamise ABC

Teatrimaagia saab sageli alguse heast näidendist. Aga mis teeb näidendist hea? Kindlasti on hea näidend enda kaasaega kõnetaval teemal ja see räägib põneva ning originaalse loo.

Ava kursus »
Lõppenud
Siret Campbell

Hea harjumus

Kas oled leidnud end mõtlemast, et kirjutamine on väga mõnus tegevus, aga sul ei ole selleks aega? Kas sa unistad kirjutamisest rohkem, kui sa tegelikult kirjutad?

Ava kursus »
Siret Campbell

Loovkirjutamise inspiratsioonipäev

Inspiratsioonipäeva raames saavad osalejad teha kirjutamisülesandeid, mis on jõukohased nii neile, kelle igapäevatöö ei hõlma endas tööd sõnadega, kui teistele, kes on tööülesannete raames kirjutamisega harjunud.

Ava kursus »
Sisene eDrakadeemiasse