Eksperimentaalse näidendi kirjutamine

Kursusel süvenetakse postdramaatilise teatri olemusse ja tutvutakse mitmete põnevate alternatiivsete teatritekstidega. Fookusesse tulevad nii põnevad välismaiseid autorid nagu Peter Handke ja Roland Schimmelpfennig kui ka eesti eksperimentaalse draama esindajad nagu Madis Kõiv. Analüüsimisele tuleb kuni 10 näidendit ja mitmed nendest on inglise keeles. Kohtumiste eesmärk on mõtestada eksperimentaalsetes näidendites kasutatud võtteid ning katsetada neid omal käel. Kursuse raames valmib igal osalejal ka isiklik teatritekst, millele annavad tagasisidet teatripraktikud.

Õppekava Eksperimentaalse näidendi kirjutamine

Sellele kursusele on oodatud kirjutamiskogemusega inimesed, kellele pakuvad huvi alternatiivne teater või kes soovivad laiendada oma võtete arsenali ja panna end proovile teistsugustes stiilides.

Kursuse juhendaja on näitekirjanik, stsenarist ja VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder, kes on andnud Drakadeemias erinevaid loovkirjutamiskursuseid alates 2011. aastast. Selle kursuse kohta ütleb Mihkel järgmiselt:

Ise Drakadeemias õppides, haaras näitekirjandus mind täielikult endasse just ebatavalisi tekste analüüsides. Sellest ajast saati olen keskendunud eksperimentaalsetele näidenditele ja soovin esitada selle kursuse osalejatele erinevaid väljakutseid, kuidas mõelda teatrist ning kirjutada näidendeid.

 

Sisene eDrakadeemiasse