Lühiproosa kirjutamise kursus

Kursus koosneb kuuest kohtumisest, mille jooksul tutvutakse lühiproosa kirjutamisega ning vaadeldakse lühiproosat kaasajal. Kursust ilmestavad näited Eesti kirjandusloost. Osalejad saavad kogu kursuse vältel praktilisi kirjutamisharjutusi, näpunäiteid ja tagasisidet. Ühel kohtumisel tuleb külaliseks kirjanik, kes räägib oma tööprotsessist, analüüsib ühte enda valitud teksti ja vastab osalejate küsimustele. Kursuse lõpuks valmib igal kirjutajal justustus, novell või lühijutt.

Kursuse juhendaja on kirjanik Piret Jaaks, kes on avaldanud lühiproosat aastast 2001 ajakirjades ja kogumikes ning andnud välja novellikogu “Linnalegend”, mille eest pälvis 2015 aastal Betti Alveri kirjandusauhinna. Jaaks on õppinud ka Tartu Ülikoolis eesti kirjanduse õppetoolis ning andnud varem Tallinna Rahvaülikoolis kursust „Sissejuhatus näidendite kirjutamisse“.

Lühiproosa õppekava

Kandideerimine

Kandideerima ootame inimesi, kes on juba lühiproosat kirjutanud ja avaldanud, kui ka neid, kes soovivad sel teekonnal teha alles esimesed sammud. Kandideerimiseks tuleb täita küsimustik ja esitada 1 lehekülje pikkune proosatekst. Tekst võib olla katkend varasemast loomingust või täiesti uus lühijutt teemal „Jalgratas“.

 

Sisene eDrakadeemiasse