Jan Kausi videokursus “Kirjandus: piiramatusest piisab”

Meil on rõõm tuua teieni Drakadeemia järgmine videokursus, mida juhendab tunnustatud kirjanik ja tõlkija Jan Kaus. Kursus “Kirjandus: piiramatusest piisab” on mõeldud nii kirglikele lugejatele kui kirjutajatele.

Loengusarjas avab Jan Kaus mitmeid põnevaid küsimusi. Ta mõtestab mitmetasandiliselt lahti lugemisprotsessi ja selgitab, kuidas lugeja on teose suhtes kaasloov ning mitte ainult autor ei pea olema andekas, vaid see omadus peab olema ka lugejal. Kaus räägib lahti mitmeid olulisi kirjandustermineid ning selgitab nende tähendusi konkreetsete näidete varal.

Kõigi teemade juurde toob Kaus näiteid, kuidas ta kirjanikuna enda ümbert ainest ammutab ning kuidas see kirjanduslikult väljendub. Ta loeb katkendeid endale olulistelt autoritelt, nende seas Mati Undi, Cervantese, Jorge Luis Borgese, Betti Alveri, Raymond Queneau’ ja William Blake’i teostest.

Videokursuse materjalid on osalejale kättesaadavad 60 päeva ja neid saab vaadata nii arvuti kui nutitelefoniga.

Täpsemat info kursuse kohta ja registreerimislingi leiate klikkides siia.

Kõik videokursused leiate aadressilt kool.drakadeemia.ee.

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika