Kunst kohtub kirjutamisega sel sügisel Drakadeemias

Drakadeemias on sel sügisel plaanis mitu kursust, kus kohtuvad visuaalsest ja performatiivsest kunstist lähtuvad impulsid kirjutamiseks. Meil on suur rõõm teha esimest korda koostööd selliste suurepäraste juhendajatega nagu Maarin EktermannHenri Hütt ja Kiwa.

8. oktoobrist 10. detsembrini igal reedel toimub Maarin Ektermanni juhendamisel kursus „Kaasaegne kunst lähivaates – teosed ja tekstid“.

Kunstist kirjutamine on parim viis enda jaoks aru saada, mis minuga kunstiga kohtumise vältel toimus, miks mõni näitus või teos “töötas” ja teine mitte – ning mida siis viimasel juhul ikkagi peale hakata. Kursuse eesmärgiks on harjutada pikaldaselt ja nö luubiga vaatama, vaatlustele lisab järgmise kihi taustainfo otsimine, süvitsi minek ning lõpuks päädib see tekstide kirjutamisega.

Registreerumise tähtaeg: 22. september.

19. septembril kl 11-16 toimub Henri Hüti ja Kiwa juhendatud töötuba „Seisundikirjutamine“.

Seisundikirjutamine on laboratoorne formaat, milles osalejad lähenevad tekstile performatiivsel viisil, olles ise kord misanstseenide sees, kord nende tunnistajateks. Kui üldiselt valib kirjutaja mõtete avaldamiseks atmosfääri ise, siis seisundikirjutamise aeg-ruumis kujuneb produtseeritav tekst äärmuslikumate instruktsioonide saatel.

Registreerumise tähtaeg: 10. september.

15. oktoobrist 1. novembrini toimub kursus „Hea harjumus“, mida juhendab Mihkel Seeder.

Kursusel saad sa iga tööpäeva hommikul e-postiga kirjutamisülesande. Sa valid ise, millal sa päeva jooksul teksti kirjutad ja kuidas sa ülesandele lähened. Õhtul laed sa oma teksti Drakadeemia veebikeskkonda, kus saad tagasisidet kursusekaaslastelt ja juhendajalt. Samuti annad ise kursusekaaslaste tekstidele tagasisidet. Kümme päeva, kümme väga erinevat ülesannet.

Registreerumise tähtaeg: 8. oktoober.

Huvilistel soovitame kursustele registreeruda pigem varem kui hiljem, kuna grupid võivad juba peatselt täituda.

Auditoorsetel kursustel jälgime valitsuse juhiseid ja tagame osalejatele tervist hoidva keskkonna. Valitsuse poolt kehtestatud täiendkoolitust puudutava info leiad siit.

Head algavat Drakadeemia hooaega ja kohtumiseni kursustel – nii veebis kui auditooriumis!

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika