Lavakooli dramaturgid pidasid näidendimaratoni

31. oktoobril toimus näidendikuu finaalina Lavakooli dramaturgide näidendimaraton, kellest kaks autorit – Priit Põldma ja Piret Jaaks – on seotud ka Drakadeemiaga. Vaba Lava väikeses saalis tulid õhtu jooksul ettekandmisele neli teksti, mida lugesid ette Lavakooli 28. ja 29. lennu õpilased. Õhtu kandis pealkirja “Intiimsed lood”.

Esimesena loeti ette Johan Elmi näidend “Vask”, mis räägib kunstniku vastutusest ja mis võitis Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel III preemia.
Järgmiseks loeti Jan Teeveti “Tihased suvel ei laula”, mis kirjeldas kaasaegset perekonnakriisi.
Seejärel tulid ettekandmisele Priit Põldma pastišid kirjandushiidudest, kus humoorikalt parafraseeriti Eesti kirjandusklassikuid ja nende teoseid.
Öö hakul loeti ette värske Lavakooli doktorandi Piret Jaaksi näidend “Aasta pärast”, mille tegevustik toimubki ühe öö jooksul ning mis rääkis meile kahe inimese lahkumineku loo.

Kokku käis õhtu jooksul lugemiselt läbi umbes 100 inimest. Kuna maraton kestis 5 tundi, oli lubatud publikul liikuda sisse ja välja nii nagu nad soovisid. Näidendikuu lugemismaratoni korraldas Lavakunstikool koostöös Eesti Teatri Agentuuriga ja see on iga-aastane traditsioon.

Fotod: Eva-Liisa Linder, Piret Jaaks

Sisene eDrakadeemiasse