Teatrikriitika kirjutamise kursus jõudis eduka lõpuni

31. oktoobril jõudis eduka lõpuni teatrikriitika kirjutamise kursus, millest võttis on 9 inimest ja mida juhendas teatrikriitik ja -teadlane Madli Pesti.

Juhendaja sõnul said osalejad mitmekülgse vaate teatrikriitikale: “Teatrikriitika kirjutamise kursusel õppisid osalejad süvendatumalt teatrit vaatama, sellest rääkima ja kirjutama. Kursusel käsitlesime teatrikriitika olemust, eesmärke, probleemistikku. Lugesime ja analüüsisime ilmuvat kriitikat, tutvusime erinevate väljaannetega, kus teatrikriitika ilmub ning arutlesime erinevate sihtrühmade üle. Kursuslased said kaks kirjutamisülesannet (päevalehe arvustus ja rolliportree), mida analüüsisime detailselt.”

Õppeprotsessi osa oli ka tekstide tagasisidestamine ja parandamine-täiendamine. Kõik osalejad kirjutasid kriitika Eesti Draamateatri lavastusele “Võrk”. Draamateater valis välja neli teksti, mida saavad kõik huvilised teatri kodulehel lugeda. Kursuse suurimaks väärtuseks loeb Pesti osalejate ehk tõeliste teatrifännide vahel tekkinud sünergiat, mis ärgitas inspireerivatele mõtetele.

Kursusel osaleja Piia Tammepuu sõnutsi oli kurus läbimõeldud ja osalejate aktiivsus nakatav: “Mulle väga meeldis süsteemsus ja läbimõeldus, millest lähtuvalt oli kursus kokku pandud. Osalejate aktiivsus ja teemasse haaratus oli igal korral nakkav. Meie grupis oli nii palju inimesi väljastpoolt Tallinna (Rakvere, Pärnu, Paide), kes olid hästi kursis muuhulgas ka kohalike teatrite repertuaari ja lavastustega. Ja see laiahaardeline ja mitmekesine teatripilt, mis kursuslaste peale kokku tekkis – see ikka hämmastas ja võlus iga kord.”

Teine kursuslane Mari Rostfeldt kiitis juhendajat ja sai kursusest inspiratsiooni: “Väga inspireeriv oli näha grupis samasuguseid fanaatikuid, nagu sa ise oled. Aga i-le paneb punkti tõeliselt professionaalne juhendaja. Madli õppematerjalid ja tagasiside olid põhjalikud ja igati kiiduväärt. Eriti meeldis, et kursusel kirjutatud arvustused jõuavad reaalselt teatritesse.”

Järgmine kursus, mida Madli Pesti Drakadeemias õpetab, uurib lähemalt etenduse analüüsi. Kursus algab märtsis 2021 ja kandideerimine kursusele algab jaanuaris.

(Foto: Draamateatri lavastusest “Võrk”)

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika