Teatrimaagia saab sageli alguse heast näidendist. Aga mis teeb näidendist hea? Kindlasti on hea näidend enda kaasaega kõnetaval teemal ja see räägib põneva ning originaalse loo. Näidendi maailmas elavad eriilmelised tegelased, kellel on igaühel oma asi ses maailmas ajada, oma kõnepruuk, taust ja mõttemaailm. Kuna aga näidend ei ole enamasti lõppteos, vaid tekstiga hakkab teatris tööle hulk teisi loomingulisi töötajaid (lavastaja, näitlejad, kunstnik ja paljud teised), siis on hea, kui näidendi autor oskab juba teksti kirjutada nii, et ka teiste töö võiks sujuda ladusalt ja ka neil oleks hea alus, millelt oma inspiratsioon lendu lasta.
Kursust juhendab Drakadeemia loovkirjutamiskooli juhtaja Siret Campbell.
Osalejad saavad ülevaate terminoloogiast, loo komponeerimise põhimõtetest, õpivad looma karakterit ja harjutavad dialoogi kirjutamist.
Omandatud oskused võimaldavad osalejatel kursuse lõpuks kirjutada lühinäidendi, millele annavad tagasisidet teised kursuslased ja juhendaja.
K 25.11 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
E 30.11 kl 17 Kohtumine Ugala teatris ja etenduse „Surmkindlad asjad siin elus“ külastamine. Pileti hind sisaldub kursuse tasus.
K 02.12 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
K 09.12 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
K 16.12 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
K 06.01.21 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
K 13.01 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
K 20.01 kl 17.30 – 20:00 Zoom tund
L 06.02 kl 11:00 – 15:00 kohtumine Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn)
Näidendi kirjutamise ABC kursuse läbinutel on võimalik jätkata edaspidi Drakadeemia teistel kursustel, kus saab juba keskenduda süvendatumalt näidendite kirjutamise spetsiifikasse.
Mind üllatas kursuse “Näidendi kirjutamise ABC” konkreetsus. Väga silmi avardav on näha, kuidas Siret näidendi kui lego-rongi tükkidest lahti võtab. Ning seepeale väga lihtsalt ja arusaadavalt õpetab, kuidas üks rong tükkhaaval uuesti kokku panna. Kursus on praktiline ja edasiviiv, algajat kirjanikku toetava, samas õpetliku tagasisidega.
Mari
Professionaalsed koolitajad, eripalgelised koolitatavad, huvitavad külalised, sissetöötatud metoodika ning juba esimesest tunnist alates tunned end Drakadeemias oodatu ja hoituna.
Ilma „Näidendi kirjutamise ABC“ kursuseta poleks ma ilmselt eales julgenud poovida, mis tunne on kirjutada lühinäidendit ja kas ma üldse saan sellega hakkama. Koolituse juurde käib palju praktilisi harjutusi, lisaks on vaja veidikene julgust selleks, et anda ja võtta vastu tagasisidet ning lõpuks ka võimalus (kaasõpilaste suude läbi) kuulata kuidas kõlab kirjutatud tekst.
Julge pealehakkamine on pool võitu, osalemine kursusel täisvõit!
Helen
„Näidendi kirjutamise ABC“ suurim väärtus oli minu jaoks tol hetkel see, et mõtted hakkasid põrkama vastakuti, ülesannetest inspireerituna ja just nende inimestega, kes seal olid. Terve kursuse vältel kirjutasime me lühinäidendit tänu millele saatis mind iga kohtumise ajal põnevus, sest kunagi ei teadnud, millest inspiratsioon süttib.
Andri
Minu jaoks näidendi kirjutamine on nagu tooli tegemine. Peab mõtlema tasakaalust, vormist, ajastusest, valgusest, ruumist, muusikast. Ilma nende hädavajalike elementideta võiks pigem kirjutada teoreetilise essee.
(Sam Shepard)
Kursusele registreerimiseks tuleb täita küsimustik ja kirjutada stseen. Kandideerijad saavad kinnituse ankeedi ja loovtöö laekumise kohta. Juhendaja võtab kõigi sooviavaldajatega ühendust hiljemalt 18. novembril ja teavitab neid kursusele vastu võtmise või mitte vastu võtmise kohta.
*Soodushind kehtib tudengitele, õpilastele ja Eesti Töötukassas registreeritud töötutele.
Vajutades nuppu “SAADA” nõustute Drakadeemia andmete töötlemise põhimõtetega. Tutvu lähemalt Drakadeemia Andmekaitse tingimustega.