Etenduse analüüs: Endla eri

Kui sa tahad saada teadlikumaks teatrivaatajaks, kes ammutab etendusest veelgi rohkem kogemusi ning emotsioone, siis etenduse analüüs pakub sulle selleks kõik vajaliku. Sellel kursusel tegeleme ühe aktuaalse teatrilavastuse tervikliku uurimisega, milleks kasutame mitmeid erinevaid uurimismeetodeid ja lähenemisnurki. Seekord on uurimisaluseks Endla teatri lavastus „15 meetrit vasakule“, mille autor on Antti Tuuri, dramatiseerija Ott Kilusk ja lavastaja Ingomar Vihmar.

Kursusel keskendume lavastuse võimalikult mitmekülgsele tõlgendamisele. Uurime:

  • millistest komponentidest koosneb etenduse analüüs ning milliseid tööriistu on vaja etenduse süvitsi analüüsimiseks;
  • kuidas üldse võetakse vastu üht kunstiteost ning milliseid funktsioone ja väärtusi teater kannab;
  • lavastust ka laiemast teatri- ja ühiskondliku sündmuse vaatenurgast.

Etenduse analüüsi kursus pakub intrigeerivat võimalust kaevuda sügavale ühe lavastuse maailma, kust aga hakkab paistma laiem vaade teatrikunsti analüüsimise rikkalikele võimalustele.

Kursusele on oodatud teatrihuvilised, kes soovivad teatrit ja selle vaatamist sügavamalt mõtestada ning seda ka kirjasõnas jäädvustada. Kursus on mõeldud neile, keda huvitab süvitsi minek ning soov saada teadlikumaks teatrivaatajaks. Varasemad teadmised etenduse analüüsi kohta ega kogemused teatrikriitika kirjutamises ei ole vajalikud.

Kursuse lõputööna kirjutab osaleja arvustuse, mille juhendaja saadab autori nõusolekul lugemiseks Endla teatrisse ja Drakateegi toimetusse.

Madli Pesti

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika