Drakadeemia meeskond

Külalisjuhendajad

KES ME OLEME

Drakadeemia on väike, sõltumatu ja paindlik organisatsioon, mistõttu on meil võimalus teha just neid kursuseid ja viia läbi neid üritusi, mille järgi meie osalejad huvi tunnevad. Inspiratsioon on meie tegevuses keskne mõiste ja juhtdeviis. Drakadeemikuteks nimetame me neid, kes on meie kursustel kunagi osalenud ja tänaseks on neid umbes 340 inimest.

MILLESSE ME USUME

Me usume, et loomingulist tegevust iseloomustab rõõm ja ind oma tegevusest, uued ideed ja originaalsed väljendused. Kindlasti käib kirjutamisprotsessi juurde ka rida väljakutseid, millega hakkama saamine ei pruugi olla kerge. Seepärast me tulemegi kokku, loeme teineteise tekste, arutame ja mõtleme üheskoos tekstide olemusest ja potentsiaalist.

KUIDAS KÄIB ÕPPETÖÖ

Meie kursustel saavad osalejad ülevaate žanri või teema põhimõtetest ning hulgaliselt lugemis- ja vaatamissoovitusi. Kõik kursused on praktilise suunitlusega ja kirjutamisülesannete käigus saavad kursuslased katsetada, uurida ja läbi selle laiendada oma väljenduse haaret. Kaaslaste tekste kuulatakse ja peegeldatakse koos põhjendustega.

Kohtumiste raames kutsume endale külalisi, kellel on meiega midagi põnevat jagada ja kes meie tegevusest huvituvad. Oma kogemusi on kursustel käinud jagamas kirjanikud, lavastajad, filmirežissöörid ja –produtsendid, kunstnikud ja näitlejad.

Oleme endi ridadest koolitanud välja loovkirjutamist õpetavad juhendajad, kes on hinnas nii meie endi korraldatud kursustel, teatrite haridusprogrammide juures, koolitusettevõtetes ja kõrghariduses.

Meie kursused leiavad aset erinevatele huvigruppidele. Mitmed kursused on mõeldud algajatele, paljud ka edasijõudnutele. Osalejate vanus on siiani olnud vahemikus 18 – 74 eluaastat. Kursuste pikkus varieerub vastavalt teemale ja selle sügavusele. Siiani on maht varieerunud poolepäevastest koolitustest kuni aastase kursuseni.

Drakadeemia kursused toimuvad nii ühises füüsilises ruumis Tallinna vanalinnas kui ka interneti vahendusel. Internetikursused on erinevates formaatides – on neid, mille käigus toimuvad regulaarsed kohtumised Zoomi teel, teisi, mis toimuvad kirjalikult juhendajaga suheldes. Internetikursused on hooajal 2020/21 ka jõudsalt edasi arenemas.

Igal formaadil on oma võlud. Meile meeldib oma osalejatega samas ruumis viibida, sest sünergia, mis tekib ühise laua taga, viib edasi ja annab kõigile uusi mõtteid. Interneti vahendusel on aga võimalik osaleda ka neil, kel pole võimalik Tallinnasse kohale sõita. Me rõõmustame, kui meie osalejad on erinevatest Eesti paikadest ja oleme elevil, kui ka kodumaalt kaugemal elavad eesti keelt valdavad inimesed meie kursustele satuvad.

MEIE KOOSTÖÖPARTNERINA

Meil on pakkuda:

  • Suur hulk erinevate kogemuste ja maailmatunnetusega autoreid;
  • Autoreid, kes on harjunud lähenema loomingulisele protsessile paindlikult ja kes on altid koostööks;
  • Laia silmaringiga juhendajad.

Kuna Drakadeemia meeskond teeb korralduslikku tööd vabatahtlikkuse alusel, saame koostöödesse asuda siis, kui tiimi liikmed ise parajasti oma põhitöö kõrvalt hõivatud ei ole. Ja meile meeldib asju pikalt ette planeerida.

Me ei ole Drakadeemia osalejatele agentuur (st meie põhitegevus ei ole autorite vahendamine projektidesse), aga kui meil võimalus on, viime inimesi kokku.

Oma tegevuse jooksul oleme koostööd teinud mitmete partneritega, sh Eesti Teatri Agentuuri, Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Lavastajate Liidu, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunsti- ja tantsuosakonna ning mitmete teatritega.

Oleme avatud ka tellimuskoolitustele neil teemadel, mis meie pädevuses on. Meil on kogemusi kirjanike, õpetajate, administratiivtöötajate ja reklaamiinimeste koolitamisega.

MEIE AJALUGU

Aastal 2008 toimus Siret Campbelli (end. Paju) juhendamisel esimene Drakadeemia kursus, milleks oli üheksa kuud kestev näidendite kirjutamise baaskursus. Kohtumised toimusid korra nädalas ja osalejad olid kokku tulnud üle terve Eesti. Kuna esimene aasta osutus väga edukaks ja huvi edasiste kursuste vastu oli suur, otsustasime neid ka pakkuda. 2010. aastaks oli selge, et tegevust tuleb jätkata ja oluliselt laiendada.

Tänaseks on Drakadeemias toimunud järgmised kursused: dramatiseerimine, etenduse analüüs, lühinäidendi kirjutamine, lavastusdramaturgi praktika, eksperimentaalse näidendi kirjutamine, laste- ja noortenäidendite kirjutamine, lühifilmi stsenaariumi kirjutamine, täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamine, lühiproosa kirjutamine ja loovkirjutamise õpetamine.

Sisene eDrakadeemiasse