Meie lugu

Meie lugu

KELLE JAOKS ME OLEMAS OLEME?

Drakadeemia on olemas nende jaoks, kes tahavad oskuslikult kirjutada. Ühest küljest oleme suunatud neile, kellel on ilukirjanduslikud ambitsioonid ja kes tahavad osata paremini kirjutada proosat, näidendeid ja stsenaariume. Teisalt neile, kes tahavad mõjusaid lugusid kirjutada isiklikus või tööalases suhtluses.

MIDA ME OSKAME?

Me oskame jagada kogemusi selle kohta, kuidas panna lood tööle ja me oskame aidata kursuslastel leida just enda lugude jaoks parimad lähenemised. Meie juhendajad tunnevad kirjanduslikke võtteid ja seda, kuidas lugusid tajutakse, mistõttu saame me olla toeks nii ilukirjanduslikke tekstide autoritele, erinevate kunstivormide mõtestajatele, kui ka neile, kes tahavad oskuslikumalt anda edasi sisu mõnes sootuks teises valdkonnas. Kogemused teistes valdkondades kirjutamiskoolituste juhendamistega on meil turismis, turunduses, hariduses, ajakirjanduses ja projektijuhtimises.

KUIDAS ME SEDA TEEME?

Kirjutamine pole vaid sõnade kirja saamine, vaid eelkõige nõtkelt mõtlemine. Me mõtestame oma kursustel loo struktuuri, ülesehitust, sisu ja selle tasandeid, arusaadavust, pinget, sõnu ja nende tähendusi. Juhendajad lähtuvad põhimõttest, et teadlikkus peamistest tekstiloome tööriistadest ja nende kasutusoskus viib autori sihile. Kõigepealt peab autor ise teadma, kuhu ta jõuda tahab. Lähtuvalt autori eesmärkidest saame me teda toetada analüüsioskuse, teoreetiliste viidete, praktiliste harjutuste ja inspireerivate aruteludega. Hea autor mõistab, et võimalusi on palju ning ta oskab teadlikult valida variantidest parima.

Seega ütlemegi täitsa ausalt välja, et retsepte meil ei ole. Aga vast 21. sajandi inimene imepulbrilt ega võlujoogilt lahendusi ei ootagi, vaid mõistab, et teadmised saavad tulla neid omandades ja vilumus sünnib harjutades.

Meie kursused toimuvad auditoorselt ja veebis. Mõlemal formaadil on omad võlud. Meie jaoks on aga tähtis, et osalejad oleksid kursusel toetatud, et meie kursused oleksid ligipääsetavad kõigile huvilistele ning et suhtlus juhendaja ja kursuslase vahel oleks tagatud igas formaadis.

DRAKADEEMIKUTE KOGUKOND

Kirjutamine võib olla üksildane tegevus, kui autor seda soovib. Samas on aga üksildane külmetav kirjanik iganenud kuvand kirjutavale inimesele. Drakadeemias on meie praegustest ja varasematest kursuslastest moodustunud pulbitsev kogukond, kus koos oma tekste ja tegevust mõtestada. Selle tarbeks on meil Drakateek, kus saavad oma tekste avaldada kunagi meie kursustel käinud autorid. Selle tarbeks on meil ka erinevad kogukonnaüritused.

Kui sa oled drakadeemik ja tahaksid infot saada kogukonna tegevuste kohta, liitu uudiskirjaga. Liitudes vajuta nupule „Olen drakadeemik“.

MEIE TAUST

Drakadeemia on Eestis kõige kauem järjepidevalt tegutsenud ja kõige laiema kursustevalikuga loovkirjutamiskool.

Aastal 2008 toimus Siret Campbelli (end. Paju) juhendamisel esimene Drakadeemia kursus, milleks oli üheksa kuud kestev näidendite kirjutamise baaskursus. Juba peagi oli selge, et huvi kursuste vastu oli suur ja peagi lisandusid järgmised kursused eelkõige näitekirjanduse ja teatri vallas. Siis huviliste ring aina laienes ja lisandusid proosa- ning stsenaristikakursused.

Siit leiad ühekordseid koolitusi ja pikki kursuseid, midagi nii algajatele kui edasijõudnutele, nii isiklikuks arenguks kui meeskonnatööks.

Sul on mõni hea idee või soovid Drakadeemiaga ühendust võtta – kirjuta meile julgelt.

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika