Helen Pärk

Helen on matemaatikust kirjandusteadlane, kes suhtub igasse krimiloosse kui teoreemi, mida on vaja tõestada või puslesse, mida on vaja kokku panna või ristsõnasse, mis tuleb ära lahendada. Lisaks lapsepõlves alanud sõprusele krimikirjandusega on Helen juba aastaid uurinud krimižanri kodumaiseid algupärandeid. Viimastel aastatel on ta pööranud enim tähelepanu just eesti naiskrimikirjanike loodud teostele ning nende kirjanduslikele mõjutajatele. Igapäevaselt haridusvaldkonnas töötav Helen kirjutab ka vabakutselise krimikriitikuna ajalehe Postimees kultuuriveergudel.

Kirjutamise juurde jõudis Helen kogemata, ühel eksitusi täis reisil Gruusiasse, siis järgnesid juba teadlikud valikud: Tallinna Rahvaülikoolist Drakadeemiasse, sealt edasi juba Postimehe Ajakirjanduskooli ning Tallinna Ülikooli kirjandusteaduse magistratuuri.

Humoorikalt Drakadeemiat „salaseltsiks“ kutsuv Helen on käinud mitmetel kursustel ja on lubanud, et õppimist õpetamise kõrval pooleli ei jäta. Samal ajal kui algab krimijutu kirjutamise kursus, täitub Helenil viis aastat drakadeemikuna. Selles valguses muutub tähenduslikuks ka esimene kursus, mille ta 2017. aastal Drakadeemias läbis – Piret Jaaksi poolt juhendatud lühiproosa kirjutamine. Aastapäevad hiljem, ühel päikselisel 2018. aasta suvepäeval, keset Vene tänavat (peale aasta drakadeemiku tiitli saamist) naljaga pooleks Heleni poolt õhku visatud repliik: „kui ma kirjandusteadusesse sisse saan, selle juhtumisi ka ära lõpetan, siis tulen krimilugude kirjutamist õpetama“ saab nüüd teoks. Drakadeemikutel on pikk ja hea mälu.

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika