Hea harjumus (sügis 2021)

Kas oled leidnud end mõtlemast, et kirjutamine on väga mõnus tegevus, aga sul ei ole selleks aega? Kas sa unistad kirjutamisest rohkem, kui sa tegelikult kirjutad? Just sellise olukorra lahenduseks ongi lühikursus „Hea harjumus“, mida juhendab Mihkel Seeder. Kursusel saad sa kümnel päeval teha ühe lühema kirjutamisülesande ja siis selle oma grupikaaslastele tagasisidestamiseks Drakadeemia siseveebi üles laadida.

Kursusel on kaks olulist eesmärki, mis on justkui mündi kaks poolt. Ühest küljest on eesmärk tekitada osalejates harjumus iga päev kirjutada, panna neid mõistma, et neil on see aeg ja neil on need mõtted, mida kirja panna.

Teine oluline eesmärk on tekstide analüüs. Iga kirjutamisprotsessi loomulik osa on teksti analüüs. Kursusel aga on osalejatel see luksus, et nad saavad oma kursusekaaslaste tagasisidet. Teiste kirjutajate tekstide analüüs parandab oluliselt ka sinu enda kirjutatu analüüsioskust. Kaaslaste tekstidele tuleb anda konstruktiivset tagasisidet ja konstruktiivse tagasiside põhimõtted ja mängureeglid pannakse räägitakse enne esimest kirjutamise paika.

See kursus on sulle, kui sa naudid kirjutamist ja tahaksid kirjutada regulaarsemalt. Registreerumisel pole oluline, mis on sinu amet või varasemad kogemused kirjutamisega. Kui sa kirjutad vahel enda jaoks – on see kursus sulle. Kui sa töötad igapäevaselt tekstidega, aga tahaksid välist impulssi ja teiste tagasisidet täiesti mitteformaalses õhustikus – siis on see kursus sulle. Kui sulle pakub põnevust mõte tekitada endale kirjutamisest hea harjumus – siis on see kursus igatahes sulle.

Mihkel Seeder

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika