Kriminaalselt hea harjumus

Retsept, millest lähtuvalt sellel kursusel kirjutatakse valmis lühijutt, koosneb juhendaja antud impulssidest, iseseisvast ajast kirjutades ja grupiga ühisest kohtumisest. Kõik see toimub vahemikus 5. novembrist 10. detsembrini.

Kursus põhineb Drakadeemia „Hea harjumuse“ kursuse formaadil:

  • kahe nädala jooksul (07.11 – 18.11) igal tööpäeva hommikul kl 6.00 saad oma e-posti aadressile kirjutamisülesande;
  • ülesandest lähtuv tekst tuleb valmis saada sama päeva jooksul. Kirjutamiseks valid endale sobiva aja ja kirjutad nii pikalt, kui sul võimalik ja vajalik on;
  • hiljemalt kell 20.00 laed kursuse keskkonda oma teksti üles. Seda loevad ja kommenteerivad kursuse juhendaja ja sinu grupikaaslased.

Igahommikune ülesanne hõlmab endas keskendumist ühele krimiloo komponendile, sh võtmetegelaste profiilid, sündmuspaiga kirjeldus, vihjed ja valevihjed. Kui esmatähtsad komponendid on olemas, hakkad läbi ülesannete ehitama krimiloo telge ja sündmuste ajajoont. Iga ülesande juurde annab juhendaja ka toetavat teoreetilist materjali, millele sa tugineda saad.

Pärast kahenädalast kirjutamist annab juhendaja sulle täpsemad suunised selleks, et loodud materjalist kahe nädalaga tervik kokku kirjutada. Detsembri alguses saad sa lugeda kõigi oma grupikaaslaste töid ja kursuse viimane kohtumine, kus põhjalikult kõik tekstid läbi arutatakse, toimub ühises ruumis Drakadeemias 10. detsembril kl 11 – 15.

Sul ei pea olema varasemat kokkupuudet krimijuttude kirjutamisega.
Huvi kirjutamise ja krimižanri vastu on heaks lähtepositsiooniks!

Helen Pärk

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika