Piiramatu kirjandus

Kursuse eesmärk on tegeleda ilukirjandusliku loomingu kirjutamise ja mõtestamisega. Ühiselt käsitletakse ühtaegu konkreetseid ülesandeid ja vahetatakse selle käigus üldisemaid mõtteid ilukirjandusest. Kursuse kesksed teemad on lugemine, empaatia ja iroonia, väljenduslik ökonoomsus ning stiili ja sisu seosed.

Sellel auditoorsel kursusel osalemise eelduseks on videokursuse “Kirjandus: piiramatusest piisab” läbimine. See tähendab, et teooria saab osaleja videokursusel ja auditoorsel kursusel tegeletakse tekstidega, mille osalejad lähtuvalt videokursusel antud ülesannetest kirjutanud on. Kursusele registreerumise ajaks ei pea videokursus läbitud olema, küll aga peab osaleja olema ära vaadanud videod auditoorse kursuse esimeseks tunniks.

Kursusel osaleja kirjutab viie videoloengu põhjal järgmised ilukirjanduslikud tekstid:

  • lühiessee lugemiselamusest,
  • empaatilist ja iroonilist impulssi ühendav kirjeldus,
  • eneseirooniline vinjett,
  • 5-10 aforismi,
  • stiiliharjutuse.

Iga ülesande põhjal valminud tekste analüüsitakse kursuse viiel seminaril. Seminaride eesmärk on tagasiside ja mõttevahetus. Tagasisidet annab esmalt kursuse juhendaja, ent oodatud on ka osalejate aktiivne mõttevahetus. Selle käigus otsitakse viise, kuidas kriitiliselt arutada – et mõttevahetus oleks ühtaegu siiras ja viisakas, täpne ja tundlik. Ideaalis saab iga kursusel osaleja igal seminaril oma kirjutatule sisulist tagasisidet – ning on oodatud andma tagasisidet kursusel osalevate kolleegide kirjatöödele. Tagasiside pole kursuse raames ainult eesmärk, vaid ka mõtlemise vahend.

Kursust juhendab Jan Kaus.

Kursus toimub teisipäeviti 19. aprillist kuni 17. maini kl 17.30 – 19.30 Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn). Grupi suurus on maksimaalselt 15 inimest.

Registreeruda saab kuni 13. aprilli või kohtade täitumiseni.

Jan Kaus

juhendaja

Õppekavarühm: Kirjandus ja lingvistika

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika