15. hooaeg on purgis!

Rõõmu ja uhkusega vaatame tagasi lõppenud hooajale 2022/23. See oli meie kooli 15. hooaeg! Ja nüüd tahamegi sulle rääkida, mida kõike põnevat selle õppeaasta jooksul toimus.

Sügisel alustasime kursusega “Kriminaalselt hea harjumus”, mida juhendas Helen Pärk ja mille tulemusena kirjutasid osalejad krimijutte. Kombineerisime kursusel erinevaid õppeformaate – alustasime igahommikuste kirjutamisharjutustega, mida igaüks sai iseseisvalt päeva jooksul teha ja õhtul veebi teel anti teineteisele tagasisidet. Sellele järgnes iseseisva kirjutamise perioodi. Õpe ja kirjutamine päädis grupikohtumisega, kus juhendaja ja grupikaaslased analüüsisid valminud tekste.

Kevadel toimus Madli Pesti juhendatud „Etenduse analüüs: Endla eri“. Meil on ka varem etenduse analüüsi kursuseid olnud, aga seekord seati sammud Pärnusse ning vaadati etendust „15 meetrit vasakule“. Kursuse tulemusena valmis kõigil osalejatel arvustus, millest mõned postitati ka Endla Teatri kodulehele. Arvustuste lingid leiad sellelt lingilt. Alati on hea märk, kui osalejad tahavad tagasi tulla. Ka sel korral läks nii, et osalejad pidasid juba juhendajaga plaane, milliseid etendusi tuleval hooajal ühiselt teooria varal, teatrisaalis ja arvustusi kirjutades analüüsida.

Paljud osalejad leidsid ka sel hooajal tee meie videokursustele „Kirjutaja virgutaja – mõtteid ja võtteid kirjutamiseks“ (juhendajad Mihkel Seeder ja Siret Campbell) ja „Kirjandus: piiramatusest piisab“ (juhendaja Jan Kaus). Tagasisides tuuakse välja, et väga mugav on õppevideosid vaadata-kuulata endale sobival ajal ja tempos.

Sel hooajal jätkusid mitmed head koostööd. Käisime tegemas sisekoolitusi organisatsioonidele ja panime seljad kokku Tallinna Rahvaülikooliga, kellega koostöös viisime läbi kursust „Loovkirjutamine – ideest eneseväljenduseni“. Selle kursuse grupid täitusid nii kiiresti, et otsustasime kursust pakkuda ka tuleval õppeaastal. Esimene grupp käib koos 25. oktoobrist 22. novembrini. Kursust juhendavad Helen Pärk, Siret Campbell ja Mihkel Seeder.

Juba on Drakadeemias küpsemas ka uue hooaja plaanid. Esimese kursuse oleme juba välja kuulutanud – see on „Huumor ja kirjutamine“, mis toimub õnnetusepäevast kuni võltsjõuludeni. Ehk siis 13. oktoobrist kuni 24. novembrini. Kursust juhendavad Mihkel Seeder ja Sven-Sander Paas. Kursusele saad juba registreeruda, nii et klikka end juba osalejaks!

Teistest toredatest plaanidest anname teada juba septembri alguses.

Seniks aga soovime sulle sillerdavat suve ja sära silmadesse!

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika