Kas osaleda auditoorsetel või videokursustel?

Sel talvel ja kevadel toimub Drakadeemias nii auditoorseid kui videokursuseid. Kuidas aga nende vahel valida? Panime sinu jaoks kirja kummagi formaadi eelised, et sul kergem otsustada oleks!

Auditoorsed kursused

Lähiajal on Drakadeemias tulemas:

“Krimilühijutu kirjutamine” (19.02 – 09.04), juhendaja Helen Pärk

“Tekst ja pilt lasteraamatus” (20.02), juhendajad Liis Sein ja Kertu Sillaste

“Piiramatu kirjandus” (19.04 – 17.05), juhendaja Jan Kaus


Auditoorsetel kursustel osalemise plussid:

  • Grupikaaslased. Kuna auditoorsed kursused on alati grupikursused, siis ühiselt tekib põnevaid vestlusi ja sinu arusaam kursusel käsitletavatest teemades saab seeläbi avarduda.
  • Mitmekülgne tagasiside. Grupikaaslastelt saad oma tekstidele tagasisidet, samuti saad ise harjutada konstruktiivse ja toetava tagasiside andmist. Tagasiside andmine on alati kasulik mõlemale osapoolele – üks pool peab kaaluma, kuidas oma mõtted autorit austavalt ja samas sisukalt edastada, teine pool peab hindama, kuidas ja mida temal tagasisidest võtta on.
  • Kontakt juhendajaga. Kui sul tekib kursuse teemade kohta küsimusi, saad alati neid kohe juhendajalt küsida.
  • Kohvipausid. Need on Drakadeemias on alati meeleolukad!


Videokursused

Pakume kahte videokursust:

Praktilise suunitlusega loovkirjutamiskursus “Kirjutaja virgutaja – mõtteid ja võtteid kirjutamiseks”, juhendajad Siret Campbell ja Mihkel Seeder

Jan Kausi loengusari “Kirjandus: piiramatusest piisab”


Videkursustel osalemise head küljed:

  • Ajaline paindlikkus. Olenevalt sinu ajagraafikust ja harjumustest, saad sättida kursusel osalemist endale kõige sobivamaks ajaks. Lõokesed saavad kohe silmad avades materjali läbima asuda, öökullid aga hiliste öötundideni kirjutada.
  • Vormiline paindlikkus. Saad õpet hõlpsalt jupitada – näiteks läbida ühe peatüki hommikul ja teise peatüki õhtul.
  • Geograafiline vabadus. Kursust saad sa läbida kodus, kohvikus, Eestis või välismaal. Võta juhendaja endaga kasvõi metsajalutuskäigule kaasa!
  • Kursus on nagu hea raamat. Just nagu sa saad raamatust lugeda üle mõnda magusamat peatükki või süveneda sügavamalt kohtadesse, millest esialgu täpselt aru ei saanud, saad sa ka videokursuse peatükke uuesti vaadata. Sa saad kursuse materjale 60 päeva jooksul soovi korral korduvalt üle vaadata ja kuulata. Saad ka samu ülesandeid soovi korral mitmel korral teha, et katsetada erinevaid lahenduskäike.


Loomulikult kõige parem mõte on osaleda nii auditoorsetel kui videokursustel! Üks hea võimalus selleks on Jan Kausi kursused. Tema videokursus „Kirjandus: piiramatusest piisab“ on eelduskursuseks auditoorsele kursusele „Piiramatu kirjandus“. See tähendab, et kursuse teoreetilise osa saad läbida videote vahendusel, praktilist kirjutamist saad aga teha üheskoos juhendaja ja grupikaaslastega. Nõnda saad parima mõlemast formaadist!

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika