Talvel ja kevadel on tulemas kriminaalselt põnevad kursused

2022. aasta esimesel neljal kuul algab neli põnevat kursust. Esimesena alustab „Krimilühijutu kirjutamine“, sellele järgneb lastekirjanduse töötuba „Pilt ja tekst lasteraamatus“, siis juba „Dramatiseerimine“ ja Jan Kaus auditoorne kursus.

Eesti esimene krimikirjutamise kursus „Krimilühijutu kirjutamine“ toimub 19. veebruarist 9. aprillini ja seda juhendab matemaatikust kirjandusteadlane Helen Pärk. Krimijutu kirjutamise kursusel õpitakse tundma oma sihtmärki ehk tarka lugejat ning uuritakse tema motiive. Osalejad tutvuvad krimikirjanduse žanritega, analüüsivad läbi erinevate näidete ka lühijutu struktuuri ja komponente, mis selles esinevad.

Kursuse lõputööna kirjutavad osalejad krimilühijutu, millele annavad tagasisidet nii juhendaja, kursusekaaslased kui ka krimikirjanikust külaline – drakadeemik ja tunnustatud kirjanik Birk Rohelend.

Dramatiseerimise kursus toimub 3. aprillist kuni 18. juunini osaliselt auditoorselt, osaliselt veebi vahendusel. Dramatiseerimine on kasulik oskus, Eesti lavadel esietendub aastas suur hulk teistest kirjandusžanritest adapteeritud teoseid. Lavastajad ammutavad ainest ju mitte ainult näidenditest, vaid ka proosast, luulest ja ka aimekirjandusest. Kursusel õpivadki analüüsima lähteteksti, püüavad näha selles võimalikult eriilmelisi lahenduskäike lavateksti tarvis ning mängivad erinevate dramatiseerimise võimalustega.

Kursust juhendab Mihkel Seeder, kes on dramatiseeringud arvukalt romaane, aga ka näidendeid (jah, ka näidendeid saab dramatiseerida!).

20. veebruaril toimub armastatud lastekirjaniku Liis Seina ja Eesti ühe parima illustraatori Kertu Sillaste töötuba „Pilt ja tekst lasteraamatus“. Samuti toimub kevadel Jan Kausi auditoorne kursus. Nende kursuste täpsema info avaldame peagi.

Endiselt on kättesaadavad ka videokursused – Jan Kausi loengusari “Kirjandus: piiramatusest piisab” ning Mihkel Seedri ja Siret Campbelli juhendatud praktiline kirjutamiskursus “Kirjutaja virgutaja – mõtteid ja võtteid kirjutamiseks”.

Tuletame ka meelde, et Drakadeemia kinkekaart on mugav, paindlik ja elevust tekitav nii kinkijale kui kingi saajale!

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika