Etenduse analüüs: ülestähendusi inimeseks olemsiest

Kursus toimub 18. jaanuarist kuni 2. märtsini, 2024. Seekord analüüsitakse Eesti Draamateatri lavastust „Teoreem“ (lav. Juhan Ulfsak) ja Tallinna Linnateatri lavastust „Ülestähendusi põranda alt“ (lav. Rainer Sarnet).

Etenduse analüüs: Endla eri

Teadlikumaks teatrivaatajaks saamise kursus. Kursusel analüüsime Endla teatri lavastust “15 meetrit vasakule” (lav. Ingomar Vihmar) läbi teooria ja iseenda kogemuse, kursuse lõpuks kirjutab iga osaleja arvustuse. Tunnid toimuvad Tallinnas ja Pärnus.

Kriminaalselt hea harjumus

Kirjuta kuue nädalaga valmis terviklik krimilühijutt. Kuidas? Helen Pärgi juhendamisel lihtsalt, loogiliselt ja loominguliselt!

Krimilühijutu kirjutamine

Kursusel tutvume krimikirjanduse žanritega, analüüsime lühijutu struktuuri ja komponente. Samuti teeme tutvust targa lugejaga ning õpime mõistma tema motiive.

Tekst ja pilt lasteraamatus

Uurime viimaste aastate parimaid pildiraamatuid, kus võrdselt on olulised nii pilt kui tekst. Töötoa praktilises osas saavad osalejad otsida lastelugude ideid nii sõna kui visuaali kaudu lastekirjanik Liis Seina ja illustraator Kertu Sillaste juhendamisel.

Piiramatu kirjandus

Videokursuse “Kirjandus: piiramatusest piisab” auditoorne jätk. Tundides loetakse ette ja analüüsitakse osalejate kirjutatud konkreetsetest ülesannetest lähtuvaid tekste.

Kaasaegne kunst lähivaates – teosed ja tekstid

Kunst, mis sünnib meie kaasajal, mis on dialoogis meid ümbritsevate teemade ja nähtustega, võimaldab oma paljutistes ilmnemisvormides ammutada lugematuid kogemusi, leida hoopis teine vaade tuttavale tundele, käsitleda kriitiliselt ühiskondlike probleeme.

Seisundikirjutamine

Seisundikirjutamine on laboratoorne formaat, milles osalejad lähenevad tekstile performatiivsel viisil, olles ise kord misanstseenide sees, kord nende tunnistajateks.

Etenduse analüüs

Etenduse analüüs on distsipliin, kus keskendutakse ühe lavastuse võimalikult mitmekülgsele tõlgendamisele.

Näidendi kirjutamise ABC

Teatrimaagia saab sageli alguse heast näidendist. Aga mis teeb näidendist hea? Kindlasti on hea näidend enda kaasaega kõnetaval teemal ja see räägib põneva ning originaalse loo.

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika