Lõppenud hooaeg on Drakadeemia kõige tegusam – meil pole kunagi varem olnud nii palju kursuseid, nii suur meeskond ega nii mitmeid eripalgelisi juhendajaid.
Kokku toimus Drakadeemias 2020-2021 hooajal 12 kursust, millel oli osalejaid 112.
Toimunud kursused olid:
- Teatrikriitika kirjutamine, juhendaja Madli Pesti
- Hea harjumus (3 korral), juhendaja Siret Campbell
- Täispika mängufilmi stsenaariumi arendamine, juhendaja Leana Jalukse
- Näidendi kirjutamise ABC, juhendaja Siret Campbell
- Telesarja arendamine ja esitlemine (inglise keeles), juhendajad Lucas Abrahão ja Jotaga Crema
- Lühifilmi stsenaariumi kirjutamine (inglise keeles), juhendaja Lucas Abrahão
- Fookus: aeg (2 gruppi), juhendaja Mihkel Seeder
- Loovkirjutamine (2 korral), juhendaja Leana Jalukse
- „Ilukirjanduslikud tehnikad ajakirjanikele“, Mihkel Seederi juhendatud tellimuskoolitus Postimees Grupi ajakirjanikele
Varasemate hooaegadega võrreldes oli suureks muutuseks ka see, et mitmed koolitused toimusid kas täielikult või osaliselt interneti teel.
Hooaja lõpus toimunud suvepäevadel andsime välja ka kaks olulist tiitlit. Aasta drakadeemikuks valisime sel hooajal Mari Rostfeldti, kes on osalenud Drakadeemia kursustel aastast 2018. Mari on alati aldis katsetama, ümber mõtestama ja oma mõtteid põhjalikult uurima erinevates žanrites. Aasta kolleegi tiitliga pärjasime Heneliis Nottonit, kes on sel hooajal teinud kooli jaoks mitu olulist sisulist algatust ja arendanud ning parendanud mitmeid kitsaskohti.
Oluline sündmus sel hooajal oli ka Drakateek. Drakateegis avaldame praeguste ja endiste drakadeemikute tekste, mis on sündinud kas mõne kursuse raames või ka väljaspool kursuseid. See on platvorm, kus autorid saavad katsetada ning lugejad tutvuda põnevate autorite seni avaldamata tekstidega.
Uue hooaja planeerimine käib parasjagu täie hooga. Meil on tulemas mitmeid põnevaid kursuseid, millest kaks oleme juba ka välja kuulutanud. Nende kahe kursusega astume sammu lähemale kaasaegse kunsti maailmale, et sealt inspiratsiooni ammutada. Esimene õpituba uuel hooajal on Henri Hüti ja Kiwa juhendatud „Seisundikirjutamine“(19.09). Ja esimese pikema kursusena alustab Maarin Ektermanni juhendatud „Kaasaegne kunst lähivaates – teosed ja tekstid“ (08.10 – 10.12).
(Foto: Mari Rostfeldt)