Uus hooaeg ja kolm uut kursust!

Kuna mõned kevadiste kursuste tunnid lükkusid sügisesse, siis alustame Drakadeemia uue hooajaga tavapärasest veidi hiljem. Vaatame ka ise rõõmu ja uhkusega otsa numbrile 13. Tõepoolest, algamas on Drakadeemia 13. hooaeg. Ja see hooaeg tuleb vägev! Meie avapauguks on kolme uue kursuse välja kuulutamine. Pakume teile kandikul välja kursused nii proffidele kui harrastajatele, nii draama-, stsenaristika- kui proosahuvilistele. Valikus on nii Drakadeemia klassikat kui sügiseselt värskeid kursuseid. Õpingud toimuvad nii ühises koolitusruumis Tallinna vanalinnas kui interneti vahendusel.

„Täispika mängufilmi stsenaariumi arendamine“ (13.11.20 – 06.03.21) toob Drakadeemiasse õpetama esmakordselt stsenaristi, toimetaja ja filmieksperdi Leana Jalukse. Kursus on mõeldud varasema kogemusega kirjutajatele ja nelja kuu jooksul arendatakse ideest välja terviklik stsenaarium. See on Eestis ainuke kursus, kus on võimalik täispika stsenaariumi kirjutamist õppida, nii et soovitame stsenaristidel sellest võimalusest haarata. Kursusele on oodatud ka need, kel juba on kogemusi täispika stsenaariumi kirjutamisega, kuid kel on parajasti käsil lugu, mille arendamiseks oleks hea, kui loo sündimist ümbritseks toetav tagasiside ja professionaalne juhendamine. Kursusele kandideerimise tähtaeg on 3. november.

Täiesti uus kursus Drakadeemia repertuaaris on pealkirjaga „Hea harjumus“. See on lühike ja intensiivne kursus, mille eesmärk on osalejad regulaarselt kirjutama panna. Igal tööpäeva hommikul kahe nädala jooksul saavad osalejad oma e-posti aadressile kirjutamisülesande, mis tuleb päeva jooksul ära teha ja õhtul Drakadeemia siseveebi üles laadida. Ühiselt antakse teineteisele tagasisidet, innustatakse ja arutatakse. Kursust juhendab Siret Campbell. Kursusele kandideerimise tähtaeg on 28. oktoober. Grupi täitumisel võtame ülejäänud huvilistega ühendust ja registreerime nad soovi korral ootenimekirja ja anname eelise järgmisel korral kursusele kandideerimisel.

Aastal 2008 sai Drakadeemia alguse näidendite kirjutamise kursusest, aastate jooksul on sellest kursusest kujunenud välja meie kooli kvaliteedimärk. Kursusel „Näidendi kirjutamise ABC“ juhendab auhinnatud näitekirjanik ja Drakadeemia juhataja Siret Campbell algajaid näitekirjanikke. Osalejad saavad ülevaate terminoloogiast, loo komponeerimise põhimõtetest, õpivad looma karakterit ja harjutavad dialoogi kirjutamist. Kursuse käigus külastatakse ühiselt ka Ugala teatri etendust „Surmkindlad asjad siin elus“. Kandideerimise tähtaeg on 12. november.

Ehk olete ka märganud, et meie koduleht on saanud sel sügisel uue kuue. Kui teil on selle kohta tagasisidet, võite meile alati kirjutada.

Loodame, et leidsite endale meie kursustest uut ja põnevat. Kevadhooaja kursused kuulutame välja jaanuaris! Jälgige ikka meie kodulehte ja Facebooki lehte ning jagage infot meie kohta kõigile, kes kirjutamisest rõõmu tunnevad!

Siret Campbell

juhataja, juhendaja

Meie veebileht kasutab küpsiseid

Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin: Privaatsuspoliitika